היום: יום שישי 18 אוקטובר 2019
הפורטל הישראלי
להתפתחות אישית ועסקית

הומאופתיה לילדים

סיבות לתחלואה אצל ילדים

תינוקות נולדים ללא מערכת חיסונית, על חסרונה הם יכולים לפצות בעזרת חלב אם, חיסונים וכדומה. יחד עם זאת, גם חיסונים וחלב האם לא מחסנים את התינוקות מפני כל המחלות האפשריות ולכן תינוקות רבים, בעיקר כאשר הם מתחילים להיחשף יותר ויותר לילדים אחרים, נוטים להיות חולים הרבה יותר מאשר מבוגרים, שכבר הספיקו לפתח את המערכת החיסונית שלהם ולכן הם נוטים לחלות פחות.

לא רק תחלואה

מעבר למחלות הילדים הידועות ומעבר למחלות הרגילות כדוגמת הצטננות ושפעת, תינוקות סובלים פעמים רבות גם ממצבים שונים, שהם ייחודיים לתינוקות וילדים. לדוגמה: כאבים של צמיחת השיניים, גזים, דלקות אוזניים חוזרות ונשנות וכדומה. מצבים אלו הינם נפוצים במיוחד בקרב תינוקות וילדים ולכן גם הרפואה הקונבנציונלית והן הרפואה האלטרנטיבית נותנות להם מענה.

על ההומאופתיה

הומאופתיה לילדים היא שיטה מתוך שיטות רבות של הרפואה האלטרנטיבית לילדים כמובן, ניתן להיעזר בהומאופתיה גם במבוגרים. מדובר על שיטת טיפול שגורסת, שחומרים שונים מהטבע, לאחר תהליך דילול ייחודי, יכולים לעזור במצבים שונים אצל תינוקות, ילדים ומבוגרים ואף אצל נשים בהריון. העובדה שהחומרים הפעילים הם חומרים טבעיים בלבד, עוזרת להורים להישאר רגועים ולא לפחד מפני תופעות אלרגיות ומפני שילוב בין תרופות, קונבנציונליות ואלטרנטיביות כאחד.

הומאופתיה ועוברים

עד כה עסקנו בהומאופתיה לילדים ומבוגרים, אבל מה לגבי נשים בהריון? נשים בהריון נושאות ברחמן עובר, המקבל מהן את כל החומרים שהן צורכות לאורך ההריון. זוהי הסיבה לכך, שמרבית הנשים ההרות מעדיפות לצרוך חומרים טבעיים לכל תופעות ההריון וגם למקרים אחרים, בהם בדרך כלל היו צורכות תרופות כימיות.

הבשורה הטובה היא, שהומאופתיה מתאימה גם לזמן ההריון בזכות היותה מורכבת מחומרים טבעיים בלבד. לכן, ניתן להשתמש בה גם להקלה על בחילות ההריון ושאר תופעותיו וכמו כן, גם לקראת הלידה ואף בתקופת ההנקה. כל זאת בזכות העובדה, שגם אם החומרים מגיעים אל העובר או אל התינוק היונק, הדבר איננו מהווה סכנה מכל סוג שהוא ותכשירי ההומאופתיה לא עלולים לגרום לנזק כזה או אחר.

אלטרנטיבי ומקצועי לא פחות

רפואה אלטרנטיבית, ובכללה גם הומאופתיה לילדים, אמנם לא יכולה לגרום לנזק בזכות העובדה שמדובר בחומרים טבעיים בלבד, אך בכל זאת חשוב להשתמש בה בתבונה. הכוונה היא לכך, שלפני השימוש בתכשירים הומאופתיים, מומלץ להתייעץ עם הומאופת מוסמך, שיירקח עבור ילדכם את התכשיר המתאים עבורו וגם ייתן הוראות מדויקות לצריכת התכשיר הדרוש.

מקצועיות המטפל

כפי שלא הייתם לוקחים את ילדיכם לקבלת טיפול רפואי מאדם שלא למד רפואה, כך גם חשוב להעניק טיפול הומאופתי, שהותאם על ידי הומאופת, שהוסמך במוסד לימודים מוכר ורצוי שגם יהיה בעל ניסיון ולא להתפשר על פחות מכך. חשוב להבין, שככל שהמטפל נתקל ביותר מקרים של ילדים שונים, כך הוא גם צובר יותר ניסיון ומקצועיות שישרתו אתכם ואת ילדכם ולקבל את הביטחון הדרוש שהטיפול יהיה מקצועי ויעיל יותר.

השקעה לטווח ארוך

כאמור, הומאופתיה לילדים יכולה לעזור במקרים רבים ושונים ולכן, כאשר אתם מגיעים לפגישה עם הומאופת מסוים, חשוב שתראו בזה השקעה לטווח ארוך, בדומה לפגישה עם רופא הילדים המטפל בילדכם. כמו כן, במידה וכבר קיבלתם טיפול הומאופתי והייתם מרוצים ממנו, תוכלו לחזור אל ההומאופת גם לצרכים אחרים ובמידה ולא, תוכלו לבדוק לגבי הומאופת אחר, שיוכל לעזור לכם טוב יותר.