היום: יום רביעי 08 יולי 2020
הפורטל הישראלי
להתפתחות אישית ועסקית

קידום עסק באינטרנט

זמנים מודרניים

כיום, חלק נכבד מהחיים שלנו מתנהל דרך רשת האינטרנט. זה בא לידי ביטוי בחברויות וירטואליות בין אנשים, בדרך המהירה ביותר לקבל מידע בכל נושא שהוא וגם בביצוע רכישות של כל סוגי המוצרים והשירותים. עובדה זו גורמת לכך, שעסק שאין לו נוכחות אינטרנטית, כאילו אין לו נוכחות בכלל!

למה לא פליירים?

לעבור מבית לבית ולחלק פליירים זה כבר לא הדרך היעילה ביותר לפרסם עסק. אנשים רבים, כאשר הם בודקים את תיבת הדואר שלהם אינם טורחים כלל להסתכל על הפליירים, אלא פשוט משליכים אותם לאשפה. התוצאה של דרך שיווק זו היא הוצאה גדולה של כסף על הדפסת הפליירים, שעות רבות של עבודה בחלוקתם ומעט מאוד תוצאות. אם כבר, אז המגנטים המודבקים לדלתות הבתים עובדים קצת יותר טוב, אבל הם דורשים הוצאה גדולה יותר בשל עלויות ההדפסה על מגנט.

למה שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי לעסקים זו הדרך היעילה ביותר כיום לשווק עסק. למה? מפני שמדובר על הוצאה נמוכה מאוד ביחס לפוטנציאל הגלום בה. חשוב להבין, שנוכחות אינטרנטית איננה דורשת הוצאה של מאות אלפי שקלים, בניגוד לפרסות בטלוויזיה וברדיו, אלא על הוצאה שווה לכל כיס ולאורך זמן.

בנוסף, שיווק דיגיטלי באינטרנט הוא תחום מאוד רחב וכך בעל העסק יכול לקבל החלטות היכן הוא רוצה להשקיע יותר והיכן פחות בהתאם לתוצאות המתקבלות.

בואו נדבר על התוצאות

כאשר אנו מדברים על תוצאות של שיווק דיגיטלי לעסקים אנו מדברים בעיקר על הלידים המתקבלים דרך אמצעי השיווק האינטרנטיים השונים, אבל גם על היכולת לדעת כיצד הגיעו אליכם הלקוחות הפוטנציאליים שפנו אליכם. לדוגמה, אם התחלתם לשווק ברשתות החברתיות, מודעה בגוגל ובאנרים באתרים שונים, תוכלו לדעת מה באמת עבד בשבילכם ולהתמקד בדרכים אלו.

מילה על הרשתות החברתיות

פייסבוק, טוויטר, אינסטגראם ועוד, אלו הן רשתות חברתיות, שכל אחת מהן מציעה גישה אחרת לשיווק ופרסום. שיווק דיגיטלי כולל שיווק בדרכים אלו, אבל לא כל רשת חברתית מתאימה לשיווק של כל סוג של עסק. לדוגמה, אם אתם רוצים לשווק שיורת מסוים, שאין לכם תמונות רבות שלו, האינסטגראם כנראה לא יתאים לכם במיוחד.

אתר אינטרנט

אתר אינטרנט הוא חלק חשוב בתחום של שיווק דיגיטלי לעסקים וניתן לקדם אותו בשתי דרכים: קידום אורגני או קידום ממומן. שתי הדרכים הן טובות ויעילות, בעיקר אם התכנים באתר הם טובים ואיכותיים ובעיקר – מניעים לפעולה. כאשר אדם גולש באתרי האינטרנט השונים במטרה למצוא שירות או מוצר מסוימים, הוא רוצה לראות היכן בולט העסק המווים והיכן הוא מבודל מהמתחרים שלו.

לכן כדאי להיעזר באנשי מקצוע, המכירים היטב את התחום של שיווק דיגיטלי באינטרנט  כדי לקבל את ההמלצות הרלוונטיות עבור העסק שלכם ולדעת כיצד לקדם את האתר ולהפוך אותו לנראה ונוכח ברשת.

אנשי מקצוע

אם באנשי מקצוע עסקינן, חשוב לפנות לאנשי מקצוע מנוסים במיוחד כאשר מתחילים תהליך של שיווק דיגיטלי. הסיבה לכך היא, שמרבית העסקים כיום נעזרים באנשי מקצוע ולכן התחרות בכל התחומים היא קשה וכאשר אתם מתחרים על כיסו וארנקו של כל לקוח פוטנציאלי, כדאי לעשות זאת בעזרת מקצוענים.

אמנם שרות מקצועי בתחום של שיווק דיגיטלי לעסקים דורש השקעה של זמן וכסף, אבל מדובר באחת הדרכים היעילות והמשתלמות ביותר ליצור נוכחות במקום החשוב ביותר שיש כיום להגדלת את העסק והפיכתו לרווחי.