היום: יום שישי 18 אוקטובר 2019
הפורטל הישראלי
להתפתחות אישית ועסקית

שיווק דיגיטלי

בואו נדבר על שיווק

שיווק, בין אם הוא דיגיטלי או לא, הוא כלי עבודה, שאף עסק לא יכול להתקיים בלעדיו. הסיבה לכך היא, שעל מנת שעסק יוכל להתקיים, עליו להיות עסק מכניס ולשם כך הוא זקוק ללקוחות משלמים וכדי לייצר קהל של לקוחות משלמים, יש לשווק את העסק ורצוי לעשות זאת בדרכים היעילות ביותר כדי להגדיל את ההכנסות ולהתקיים בכבוד.

העידן המודרני

העידן המודרני מביא אתו שכלולים טכנולוגיים רבים, המשרתים כל אחד ואחת מאתנו בכל יום. למעשה, כולנו הפכו לצרכני טכנולוגיה החל משימוש בכלי רכב ממונעים, דרך שימוש במכשירי חשמל בבית ובכל מקום אחר ועד לשימוש במחשבים נייחים וניידים בכל מקום וטלפונים חכמים.

שיווק מודרני

אם כולנו צרכני טכנולוגיה, מן ההכרח שעסקים ישווקו את עצמם באמצעותה! כאמור, מרביתנו מבלים שעות רבות ביום מול מסך של מחשב או טלפון חכם ובגלישה ברשת האינטרנט. זו גם הדרך של רוב הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לדעת שאתם עסק קיים ועובד ולגלות מה יש לעסק שלכם להציע להם.

חלון הראווה של ימינו

אם בעבר כל עסק היה צריך להציג את מרכולתו בחלון הראווה של החנות שלו ולקוות שהעוברים ושבים ייכנסו אל החנות, כיום חלון הראווה של העסק שלכם יכול להיות וירטואלי ולמעשה, כל החנות יכולה להיות וירטואלית! כך באפשרותכם להגיע אל כל גולש ברשת האינטרנט ברחבי הארץ והעולם.

זה קל עד כדי כך?

ובכן, לא ממש... היות שכיום לא מספיק לעצב את חלון הראווה באופן מושך, אלא אנו חיים בעידן דיגיטלי, חשוב גם לשווק באופן דיגיטלי. שיווק דיגיטלי הוא שיווק באמצעים שונים, המתרכזים בעיקר ברשת האינטרנט במטרה להגיע לכמות גדולה של אנשים ולא פחות חשוב מכך – להתרכז בקהל היעד.

מה זה כולל?

כאמור, השיווק הדיגיטלי מורכב ממרכיבים שונים, שנותנים ביחד מענה כולל לכל הצרכים השיווקיים של העסק באמצעים הדיגיטליים השונים. לדוגמה, בניית אתר אינטרנט של העסק היא חשובה מאוד, אבל היא לא מספיקה! ראשית, יש לדאוג לכך שהאתר יהיה רספונסיבי וחשוב גם לקדם את האתר באופן יעיל במנועי החיפוש השונים וגם להיות בעלי נוכחות גם ברשתות החברתיות השונות. כך גולשים רבים יותר יהיו חשופים לעסק שלכם.

מהו אתר רספונסיבי?

אתר רספונסיבי הוא חלק חשוב מאוד מהתחום של שיווק דיגיטלי ולכן חשוב להתעכב ולהסביר מה זה אומר. מדובר על אתר, בו ניתן לגלוש באמצעות כל מכשיר: מחשב, טלפון חכם, טאבלט וכו'. ודאי כבר נתקלתם במקרה, שבו גלשתם באינטרנט מהמחשב שלכם וראיתם אתר שעניין אתכם. בהמשך רציתם לגלוש לאתר זה דרך הטלפון הנייד או הטאבלט שלכם ולא הצלחתם, או שהוא היה מאוד לא ידידותי למשתמש. אתר כזה הוא אתר לא רספונסיבי ומוריד באופן משמעותי את אחוזי הגלישה בו ואת החשיפה אליו.

איך משווקים שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי נכון דורש התמצאות בתחום, הן של השיווק והן של האמצעים הדיגיטליים ולכן, כאשר רוצים להשתמש בו כדי להגדיל את החשיפה של העסק, חשוב לחלוש על תחומים רבים ככל האפשר בצורת שיווק זו וגם לעשות זאת באופן מקצועי. ישנן חברות, המתמחות בשיווק דיגיטלי לעסקים ויכולות להציע לכם מגוון רחב של אפשרויות בהתאם לצרכים של העסק שלכם ובהתאם לקהל היעד שלכם וכאשר אתם בוחרים חברה כזו, חשוב לבדוק את המקצועיות ואת הניסיון שלה.