היום: יום רביעי 23 ספטמבר 2020
הפורטל הישראלי
להתפתחות אישית ועסקית

טיפול הומאופתי

ההיסטוריה של ההומאופתיה

במאה ה-18, אדם בשם סמואל האנמן המציא גישה נוספת של רפואה אלטרנטיבית, על פיה ניתן לרפא תחלואים שונים באמצעות חומרים שונים מהטבע. חומרים אלו עוברים דילול באמצעות אלכוהול או מים טהורים וכך הם מגיעים אל המטופלים ברמדי'ס בצורות שונות.

בתחילת דרכה, ההומאופתיה קיבלה ביקורות קשות מכיוונים רבים וגם היום יש הטוענים, שאין מדובר ברפואה, אלא באפקט הפלצבו, שאומר, שכשאדם חושב שהוא לוקח תרופה, הוא ירגיש טוב יותר מעצם המחשבה ולא מקיום ממשי של חומר פעיל בתרופה.

טיפול הומאופתי כיום

גם כיום, טיפול הומאופתי לא תמיד מקבל את הכבוד לו הוא ראוי. ישנם אנשים שעדיין לא מאמינים בטיפול האלטרנטיבי באופן כללי וההומאופתיה, בהיותה חלק מהטיפול האלטרנטיבי, זוכה ליחס דומה. יחד עם זאת, אנשים רבים כן בוחרים לחפש אחר הומאופת מומלץ כדי לטפל במחלות שונות ומצבים שונים.

הומאופתיה לילדים

הורים רבים פונים לקבלת טיפול הומאופתי  לילדיהם בעיקר בזכות העובדה, שמדובר על רכיבים טבעיים בלבד וללא תופעות לוואי, בניגוד לתרופות הקונבנציונליות. בנוסף, נשים רבות, בזמן ההריון, הלידה וההנקה משתמשות ברמדי'ס כדי להקל על תופעות שונות וייחודיות לתקופות אלו. כך נוצר מצב, שבו עוברים כבר נחשפים לטיפול הומאופתי, דבר שמבטיח הקלה וללא חשש ללא קשר לגילו של מקבל הטיפול.

רגע לפני החיפוש

רגע לפני שאתם רצים לחפש הומאופת מומלץ חשוב להבין מספר דברים. ראשית, טיפול הומאופתי איננו סותר טיפול קונבנציונלי ולכן ניתן להיעזר בשתי הגישות במקביל. בנוסף, גם אם הנכם רגישים לחומרים שונים ואתם חוששים לקבל אותם בתוך הרמדי'ס שלכם, החומרים השונים ברמדי'ס עוברים דילולים רבים כל כך, שהם אינם יכולים לגרום לתופעות אלרגיות כלל ועיקר.

למה לא תרופות מדף?

בשנים האחרונות נכנסה הרפואה האלטרנטיבית אל מדפי בתי המרקחת השונים וכיום ניתן למצוא על מדפי בתי המרקחת וחנויות הפארם השונות מוצרים רבים מתחום ההומאופתיה, פרחי באך ועוד. למעשה, יכול מאוד להיות, שאתם כבר מחזיקים בבית מוצרים הומאופתיים שונים מבלי שאתם מודעים לכך.

יחד עם זאת, טיפול הומאופתי דוגל בגישה אישית. כלומר, פיתוח רמדי מתאים במיוחד לכל אדם על פי תלונותיו וצרכיו האישיים. זוהי הסיבה לכך, שיתכן שמוצר מדף הומאופתי יוכל לעזור לכם, אבל גם יכול להיות שלא ולכן, אם אתם גרים בצפון מומלץ, שתפנו באופן אישי לעזרתו של הומאופת בצפון לקבלת רמדי מתאים עבורכם.

הכל נשאר במשפחה?

אם אמרנו שההומאופתיה דוגלת בטיפול אישי, חשוב להבין דבר נוסף: אם הומאופת מומלץ הכין עבורכם רמדי בשל חולי כלשהו וזה עבד מצוין, אין שום הבטחה שכך יהיה גם אצל חבר טוב ואף אצל בן משפחה! כאמור, בניגוד לתרופות הקונבנציונליות מדובר בתרכובות, שהותאמו לאדם מסוים ובאופן אישי. כמו כן, אם קיבלתם רמדי כנגד צינון, בדומה לתרופות הקונבנציונליות, אין לכך השפעה על וירוס בטן שהופיע חודשים לאחר מכן.

הומאופתיה בצפון

אם תחפשו הומאופת בצפון ודאי תמצאו יותר מאחד. כך גם לגבי כל איזור אחר בארץ. הסיבה לכך היא, שלמרות המתנגדים לשיטה, עדיין ישנו ביקוש גדול ואנשי מקצוע רבים, שבוחרים לתת מענה לתחלואים השונים באמצעות טיפול הומאופתי. אם כך, כאשר אתם מחפשים הומאופת בצפון, חשוב לחפש הומאופת מומלץ ולבדוק את ההסמכה שלו ולא פחות חשוב מכך – לבדוק האם הוא מבין את הבקשה שלכם כפי שאתם רוצים.