היום: שבת 22 פברואר 2020
הפורטל הישראלי
להתפתחות אישית ועסקית

מיטה מתכווננת טובה לזוגיות

זוגיות בשינה

השינה היא הזמן, בו הגוף שלנו נח והנפש מקבלת את הזמן הדרוש לה בשביל לעבד את קורות היום ולהתכונן לקראת היום הבא. יחד עם זאת, זוגות רבים, שרגילים לישון ביחד, מתקשים למצוא את המנוחה כשהם נמצאים ביחד במיטה ובכל לילה מחדש, הם מחפשים את התנוחה הנוחה להם ומשתדלים לא להפריע לבן או בת הזוג, לעתים בהצלחה ולעתים לא. לעתים, המצב כל כך קשה, עד שזוגות בוחרים לישון בנפרד ולו רק בשביל ליהנות משינה איכותית במהלך השעות הקצרות של הלילה.

הבעיה עם מיטה רגילה

מיטה רגילה היא מקום לישון בו ובזה פחות או יותר מסתכם תפקידה ולכן היא משטח אחד שטוח, המאפשר תנוחות מסוימות בלבד, אלא אם תרצו לרפד אותה בשביל לקבל היצע גדול יותר של תנוחות שינה אפשריות ובמקרה כזה, אתם עלולים למצוא את עצמכם מוקפים בכריות ואביזרים אחרים ועם מעט מאוד מקום לישון תוך כדי שאתם גם מפריעים לבן או בת הזוג שלכם למיטה.

אז מה עושים?

אם גם אתם סובלים מהבעיה הזו, הגיע הזמן שתשקלו להשקיע במיטה מתכווננת. מיטות מתכווננות הן הדרך הטובה ביותר להגיע לשינה טובה באמת במהלך הלילה, עם או בלי שותף למיטה. הסוד של המיטות המתכווננות הוא באפשרות לכוון את זוויות המיטה השונות, המייצבים את חלקי הגוף השונים וכך ניתן להגיע לתנוחה הרצויה ללא מאמץ.

דרך ההתכווננות

הייחודיות של מיטה מתכוננת לעומת מיטה רגילה נמצאת בעיקר ביכולת של המיטה לשנות את זוויותיה, במקום שהנמצא בה ייאלץ לרפד אותה עד כלות כדי להגיע לתנוחה הטובה ביותר עבורו. המיטה המתכווננת מחולקת לשלושה חלקים כשכל אחד מהם שולט בחלק אחר של הגוף: ראש וצוואר, גב ורגליים.

שלושת חלקי המיטה נשלטים בעזרת שלט, המחובר למנגנון החשמלי של המיטה וכך באפשרותכם לשנות את התנוחה שלכם בקלות ובלי לצאת מהמיטה.

ואיך זה קשור לזוגיות?

המיטות המתכוננות מגיעות במגוון רחב של גדלים ואפשרויות בחירה מסוגים שונים. אחת האפשרויות היא מיטה מתכווננת זוגית. המיטה הזוגית מאפשרת לכל אחד מבני הזוג ליהנות מהאפשרות של שינוי התנוחות בלי להפריע לצד השני. כלומר, המיטה הזוגית מחולקת לשתי מיטות בעלות מנגנונים נפרדים כשלכל אחד מהם יש שלט משלו וכאשר צד אחד של המיטה משנה את תנוחתו, הדבר לא משפיע על הצד השני של המיטה.

גם מחוץ למיטה

כידוע, זוגיות מתקיימת גם מחוץ לסדינים ולכן חשוב לדבר על התרומה של המיטה מתכווננת לזוגיות גם כשבני הזוג נמצאים מחוץ למיטה. חשוב להבין, שכאשר השינה היא איכותית, הרעננות נשמרת לאורך כל היום וגם מצב הרוח הוא טוב יותר וכך ניתן לשמור טוב יותר על הזוגיות לאורך כל היום ובכל יום מחדש.

יתרונות נוספים של המיטה המתכווננת

מלבד הנוחות בשינה והפיכתה לאיכותית במיוחד, יש לה גם יתרונות נוספים, מהם אתם יכולים ליהנות דווקא בשעות הערות. בזכות היכולת של המיטה לשנות זוויות ניתן ליהנות ממנה גם במהלך פעילויות שונות כדוגמת קריאת ספר במיטה או צפייה בטלוויזיה. גם עבודה על המחשב הנייד במיטה הופכת לכיפית ונוחה הרבה יותר משחשבתם.