היום: יום רביעי 08 יולי 2020
הפורטל הישראלי
להתפתחות אישית ועסקית

ניקיון משרדים

הבעייתיות של ניקיון משרדים

כולנו אוהבים להיות בסביבה נקייה וכאשר מדובר על משרד, זה חשוב במיוחד. ולמה? מפני שהמשרד מהווה סביבת עבודה ועבודה בסביבה מלוכלכת מקשה על הריכוז וכך גם על היעילות של העבודה. בנוסף, בדרך כלל מדובר על מקום מפגש בין אנשי מקצוע ותמיד נעים יותר לאחר במקום נקי ונעים.

יחד עם זאת, מרבית העובדים לא מפנים את פחי האשפה שלהם בסוף יום העבודה וגם לא שוטפים אחריהם את רצפת המשרד, סביבת המטבחון, השירותים וכך הלאה.

למה חברת ניקיון?

חברת ניקיון משרדים היא הפתרון האולטימטיבי לבעיות אלו מפני שכך תוכלו להיות רגועים ושקטים בכל הנוגע לניקיון המשרד באופן שוטף. בניגוד למנקה עצמאי, חברת ניקיון תוכל לדאוג לכך, שתמיד יהיה מי שיגיע לנקות את המשרד בהתאם להסכם שלכם מולה.

משמעות מיקום משרדי החברה

למיקום של משרדי חברת הניקיון יכולה להיות משמעות מבחינת הקרבה שלהם למשרד שלכם. הסיבה לכך היא, שמרבית חברות הניקיון מעסיקות עובדים שגרים בקרבת משרדי החברה מטעמי נוחות ולכן חברת ניקיון מסוימת יכולה להיות רלוונטית או לא, בהתאם למיקום הגיאוגרפי שלכם ושלה. לדוגמה, חברת ניקיון משרדים בחיפה עלולה להיות לא רלוונטית למשרד בתל אביב ולהפך.

סיכום מקדים

כבר מתחילת תהליך חיפוש חברת ניקיון משרדים חשוב שתדעו מה חשוב לכם. לדוגמה, אם יש לכם ימים ושעות מסוימים, בהם תרצו לבצע את הניקיון ומהי התדירות הרצויה לכם, מהו התקציב שלכם לשירותי הניקיון ומהן הדרישות שלכם, אם יש לכם דרישות מיוחדות.

מסרו את כל המידע

כאשר אתם יוצרים קשר עם חברת ניקיון משרדים חשוב למסור להם את כל המידע לגבי מבנה המשרד. כך תוכלו להימנע מהפתעות לא נעימות בשל אי הבנה. לדוגמה, חשוב לומר אם מדובר על חלל גדול או קטן, אם יש גם שירותים ומטבחון, אם מדובר על שטיפת רצפות, ניקוי פרקטים או שאיבת אבק משטיחים.

בחירת חברה

ישנן מספר חברות, המציעות שירותי ניקיון משרדים בחיפה והבחירה ביניהן צריכה להיעשות בעיקר על סמך האמינות שאתם חשים מהחברה וגם על סמך המלצות. את ההמלצות כדאי לקבל ממקור ראשון ובעיקר מאנשים שאתם סומכים עליהם ועל שיקול דעתם וכמו כן, כדאי גם לבקש מהחברה שימסרו לכם פרטי ממליצים שלהם.

מה הם מציעים לכם?

מלבד ההמלצות, שיכולות להיות מאוד חשובות, אבל לא רלוונטיות עבורכם מפני שלכל משרד יש צרכים משלו, חשבו לשאול את החברה מה היא בדיוק מציעה לכם. הכוונה היא בעיקר לזמינות, מחויבות, אמינות וכמובן, גם אפשרויות תשלום. לדוגמה, יש שיעדיפו לשלם במזומן ויש שיעדיפו באשראי. לגבי נושא התשלום חשוב כמובן לוודא, שהחברה נותנת חשבוניות מס, כדי שתוכלו להזדכות על הכסף מול מס הכנסה.

חבלי לידה

לאחר שבחרתם חברה, שמתמחה בתחום של ניקיון משרדים, חשוב לקחת בחשבון שכמו בכל תחום אחר, גם כאן עלולים להיות חבלי לידה. כלומר, יתכן שבעם הראשונה הניקיון ייקח זמן רב יותר מהמתוכנן, שתזדקקו ליותר עובדים מהמתוכנן, שתזדקקו לחומרי ניקוי שונים משחשבתם ועוד.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חבלי לידה אלו היא להסב את תשומת לב החברה לפרטים אלו בהקדם האפשרי, על מנת שוכלו לטפל בהם כבר לקראת הפעם הבאה שישלחו עובד ניקיון וכך תוכלו ליהנות יותר מניקיון המשרד.