היום: יום רביעי 23 ספטמבר 2020
הפורטל הישראלי
להתפתחות אישית ועסקית

ריפוי בקול

הקול משקף את כל מה שמתחולל בנפשו של האדם. מצד אחד, הוא משקף את מה שקורה אצלו מבחינה רגשית – מנטאלית, למשל – האם הוא שמח או מדוכא, האם שונא או אוהב, ובנוסף לכך הוא משקף את מצבו הפיזי – האם הוא בריא או חולה, האם הוא אנרגטי או חש עייפות. כמו כן, הוא יכול לחשוף על האדם כל מיני אמיתות, למשל – האם הוא אכן מרוכז בדברים שהאדם השני אומר לו, או שאולי הוא חולם לו וחושב על דברים אחרים. אם היינו יכולים להקשיב בכל רגע נתון לקול שלנו, היינו מזהים מה בדיוק שולט עלינו, מהם הכוחות שפועלים עלינו, והיינו יוצרים לעצמנו חופש.
 
לאבד את הקול
 
פעמים רבות בחיינו, אנו נתקלים במחסומים שעוצרים אותנו, ולא מאפשרים לנו לממש את עצמנו. אותם מחסומים, יכולים ליצור בעיות שחלקן ניתן לפתור באופן פשוט יחסית, אך חלקן מורכבות יותר וזקוקות לטיפול עמוק מהשורש. יש אנשים שקולם הפנימי נדם עם השנים, וכעת הם לא נשמעים כמו שהיו רוצים להישמע ואינם מצליחים להביע את עצמם בבהירות. מדובר באותם אנשים שמרבית חייהם התנהלו מתוך רצון לרצות את הסובבים אותם ולפייס את כולם, לדאוג לאחרים ולשכוח מעצמם. בנוסף לאנשים הללו שאיבדו את הקול הפנימי שלהם, ישנם אלה שנשמעים לעצמם אך מתקשים להתבטא באמצעות קולם – אנשים הסובלים מתופעות של ליקוי בדיבור, גמגום קשה וכן אילמות.
  
מהות הריפוי הקולי
 
ריפוי קולי, היא שיטה ידועה לטיפול באמצעות תדרים אנרגטיים בקול. השימוש בקול כמרפא מוכר לאנושות מזה שנים רבות, וקיימות שיטות שונות ומגוונות לעבודה עם האנרגיה בקול. תרפיה בקול, מאפשרת בדרך עדינה ונעימה להשתחרר ממכאובים פיזיים ורגשיים ומחוללת ריפוי של ממש. היא זמינה תמיד לשימוש, וכדאי לשלבה יחד עם נשימה ומגע על מנת ליצור כוונה מודעת – הרי ידוע שהאנרגיה הולכת בעקבות הכוונה. כשאנו שמים לעצמו יעד, האנרגיה הקוסמית הולכת בדרך שתיעלנו אותה. מטרתו של הטיפול היא לעורר את כוח הריפוי של הגוף ולהביא לתפקודו המלא, ליצור חיבור בין הגוף, הנפש, הרוח והמחשבה. הטיפולים הקוליים ניתנים על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחומם.
 
מהלך הטיפול
 
המטפל בריפוי קולי, משתמש במגוון כלים שמאפשרים עבודת מודעות והקשבה אל מה שמבקש שינוי בגופו של האדם, מה שמחבר אותו אל המימוש, החופש, שמחת החיים. על מנת לגרום לאנרגיה לעבור, המטפל יבקש אתכם להצמיד את כפות הידיים, להניח אותן קרוב אל הלב, ולקחת נשימות עמוקות אל האזור, ולהשמיע קול. המטופל ישמיע קולות מתוך אותו איזור הזקוק לתמיכה וריפוי, ובליווי ותמיכה של המטפל, במגע ובקול. מיקוד באמצעות הנשימה הוא אחד הכלים המרכזיים בריפוי, לכן חשוב לשמור על ריכוז – אך יחד עם זאת לתת מנוחה לגוף, לעזוב בצד את כל הטרדות והמועקות ופשוט במהלך השמעת הקול תוכלו להקשיב לתדרים הנעים בתוככם .שנשלחים אליכם. תנו לגוף שלכם להיפתח לשינוי המיוחל, לריפוי המוחלט.
 
למי מתאים הטיפול?
 
ריפוי בקול מתאים לאנשים הסובלים מבעיות כמו רעידות בקול, טיפול בגמגום, צרידות, עוצמת קול חלשה, חנק ואילמות. כמו כן, יתאים לאנשים שהושתקו על ידי הסובבים אותם, כאלה הסובלים מחסימות רגשיות, קשיים חברתיים, פחד קהל, תחושת ערך עצמי נמוך וחוסר ביטחון – המבטאים חסימה של הקול הפנימי, ובכלל – לכל מי שמעוניין להקשיב לקול הפנימי שלו ולממש את הפוטנציאל הגלום בו. באמצעות התרפיה הקולית, ניתן להגיע לתוצאות מדהימות כמו בניית יכולות פנימיות, העלאת ביטחון עצמי וחידוש קשרים עם הסביבה. אחוזי ההצלחה גבוהים ביותר, מה שגורם גם לאנשים שלא מאמינים בטיפול אלטרנטיבי לנסות את הטיפול. אין הגבלה במספר הטיפולים ,אך בדרך כלל הטיפול הוא קצר ויעיל– הטיפול ניתן עד שהבעיה נעלמת לחלוטין.